shopify stats

Game Of Thrones Bu Sefer İştah Açıyor

Şu sıralar sosyal medyanın tüm mecralarında iştah açıcı yemeklerin videoları geziyor. Maharetli ellerden çıkan çekici tatlar hepimizin ilgi odağı. Peki dünyanın bir başka yerinde insanlar neler yiyor? Hayır bu soruyu bir ajitasyon malzemesi olarak görmeyin, bu dünyadan bahsetmiyoruz. Hani şu ejderhaların uçuştuğu Game of Thrones dünyası var ya… İşte o dünyanın “sakinleri” acaba hangi nefis tatlarla besleniyorlar.

Game Of Thrones Bu Sefer İştah Açıyor

Bir avuç midye ve istiridye
Game of Thrones’in beşinci sezonunda, Arya Stark’ın Jaqen H’ghar için birini öldürmesini görüyoruz. Hikaye efendisi Braavos’un, Faceless Men’inden birisinin gizliliklerini sağlamak ve ifşa edilmekten kaçınmak için görünüşlerini değiştirmeye uygun olan gizemli öldürme emirleri üzerine. Faceless Men’in House of Black and White’ınde tüm sezon yerleri ovalıyor gibi göründükten sonra Arya’ya sonunda bir suikast görevi veriliyor. Pazar yerine sızmak ve ilk hedefine yaklaşmak için Arya, istiridye, midye ve kum midyesi satan bir tüccar kılığına giriyor. Şansına, bu, kılıçla dövüşen öğretmeni için öldürecekleri listesinde olan Meryn Trant’ı öldürmek için onun yakınlardaki bir geneleve girmesine yardım ediyor.

Valyrian çeliğiyle dilimlenmiş güvercin turtası 
Westeros boyunca güvercin turtası, çoğu düğün organizasyonlarında yemek olarak servis edilen geleneksel bir turtadır. Bu lezzetli kümes hayvanını ilk kez sansa Stark, kardeşinin ve annesinin Red Wedding’de ölümü hakkında homurdanırken duyduk. Üzgünüz Shea, ancak bu tüm ailesi bir düğünde yeni ölmüş birine ikram edilecek bir yemek değil. Aynı zamanda, Joffrey Baratheon ve Margaery Tryell’ın düğününde de kocaman bir güvercin turtası ikram edildiğini görüyoruz. Güvercin turtaları düğünde herkese dağıtılmak için olduğundan bu, Tyrion Lannister boyunda oldu. Joffery, büyükbabasının düğün hediyesini alıyor. Valyrian çeliğinden yapılmış bir kılıç, House Stark’ın bıçağından dövme bir kılıç ve turtayı dilimlerine ayırıyor. İçindeki pek çok güvercini salıyor ve bu süreçte çoğunu da öldürüyor.

The Hound için tavuk 
Eğer Sandor “The Hound” Clegane’in eğlendiği bir şey varsa, o da iyi bir kuştur. The Hound, Joffery’nin kişisel koruması olunca bir tavukla baş etmeye alışıyor. Blackwater savaşından sonra Kingsguard’ı terk edince The Hound, Arya Stark’ı yakalayıp onu, ödül için, ailesine geri götürmeye niyetleniyor. Red Wedding’ten sonra her nasılsa The Hound, Arya’yı, Stark’lara fidye için direk götürme şansını kaybediyor. O yüzden teyzesi Vale’nin Lysa Arryn’ı için hazırlanıyor. Yolda da The Tound ve Arya bir grup Lannister’ın, Stark’ların ölümleri şerefine içtikleri bir meyhanede dururlar. The Hound, kral Joffrey’e dair dört kelimelik bir cümle homurdanır ve kendisine biraz tavuk getirmelerini talep eder. Kanlı bir kavgadan sonra, ikili Lannister destekçilerini öldürür. Arya kılıcını, The Hound da tavuğunu geri alır. Herkes kazanır! Ölü çocuklar dışında.

Hot Pie’nin korkunç kurt ekmeği 
Konu Westeros diyarı olduğunda Hot Pie, birine verilmiş en kötü isim olmak zorunda. Ancak kesinlikle karakterine uyuyor. Arya Stark’ın heybetli, yetim refakatçisi Night’s Watch için geri alınmadan önce aslında bir fırıncı çırağıydı. Hot Pie Lannisterların adamlarından kaçan Arya Stark’ı ve Robert Baratheon’un gayri meşru çocuğu Gendry’i takip ediyor. “The Brotherhood without Banners”, üçlüyü yakalıyor ve askeri timin yemeklerini ve konaklamalarını karşılamaları karşılığında yerel bir meyhanecinin fırıncısı olarak Hot Pie’ın servisini teklif ediyor. Bir mutfakta çalışmak ve tehlikeden uzak olmayı içeren Hot Pie, Arya’ya, korkunç kurt şeklinde pişirdiği bir somun ekmeği veriyor. Ki aslında bu da, ayrılma hediyesi olarak House Stark’ın mühürüdür.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !