web
statistics

IŞİD 2 Türk Askerini Yaktı Haberine Yalanlama

Bir çok sosyal medya ve video paylaşım sitelerinde IŞİD'in 2 Türk askerini yaktığı ile ilgili video paylaşılmıştı. Yürek yakan bu görüntülerin IŞİD tarafından kurgulanan sahte bir video olduğu ortaya çıktı.

IŞİD 2 Türk Askerini Yaktı Haberine Yalanlama

Fethi Şahin ve Sefer Taş adlı iki Türk askerinin canlı canlı yakılmasıyla ilgili IŞİD tarafından hazırlanan bir video haber önceki gece sosyal paylaşım ve bir çok haber sitelerinde paylaşıma açılarak büyük tepkilere neden oldu ve BTK tarafından sosyal medya sitelerine erişim kısıtlama tedbiri uygulandı. Her insanın yüreğini yakan, tam anlamıyla vahşet sayılan bu videoda sözde yakılan Türk askerlerden biri olan Fethi Şahin'in facebook hesabındaki paylaşımları durumun ciddi olmadığına işaret etmekte. Fethi Şahin adlı sözde Türk askeri 2015 yılında sürekli IŞİD'i savunan paylaşımlarda bulunması, kendisinin son zamanlarda kendi isteğiyle IŞİD'e katılabileceğini akıllara getirdi. 

Bu facebook hesabının ortaya çıkmasının ardından "Fethi Şahin'in son zamanlarda IŞİD'e katıldığı ve orada videonun kurgulanmasında rol aldığı" gibi iddialar ortaya atıldı.

Fethi Şahin'in facebook hesabı durumun anlaşılmasından sonra kapandı.

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     2018-10-30 Amk, yalancı hastası
A     2017-10-14 Çakal yalakalar
Deniz     2017-10-09 İşte bukadar yalancısın. Az önce açıklama geldi tsk dan olay gerçektir şehit oldular diye.ama nolcak dimi.işid de sizden nasıl olsa.
Analiz     2016-12-24 İşidin elinde 3 asker vardı kaçırılmış biraz takip ederseniz hakikatleri görürsünüz.Er olan önceden kilisde askerlik yaparken kaçırılmıştı diğer ikisi rütbelilerde geçen aylarda kaçırılmıştı zaten genelkurmay bunları açıklamıştı video da gerçek.Acı olsada gerçekleri görmek lazım kendimizi uyutmayalım.
kerem     2016-12-23 Hüma rumuzlu arkadaş galiba anlama özürlüsün.3 yıl önce kendi isteğiyle Konyadan kaybolan birisi bu vatandaş asker değil.Gerçekleri söyleyince işine gelmiyorsa sana göre damgamı oluyor?
Osmanlı torunu     2016-12-23 Memleketimizde o kadar cahil var ki aslında okuma yazmalarıda var ancak akıl Yok... lavuk 1eylül 2015te kaçırılmış (güya) şimdi kaçırılmadığı belli oldu.. ayrıca bir insan hiç mi direnmez... lan bu kadar mı cahilsiniz
Hüma     2016-12-23 Tayyip i sevmeyen fikrini özgürce beyan eden insanlar önce fetöcü şimdi işidci oldu aferin işin içinden çıkamayınca yapıştırın damgayı .
serdar     2016-12-23 bu gazetecilik mi acizsiniz
Hatice     2016-12-23 Bu asker bu zamana kadar işidci değildi de bu gün mü işidci oldu ben inanmıyorum Allah rahmet etsin
ahmet     2016-12-23 keşke haberi paylaşırken yukardaki temsili görsel olmasa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !