shopify stats

SENATÖR LEİLA DE LİMA TUTUKLANDI!

Yasadışı uyuşturucu ticaretiyle işbirliği yaptığı iddialarıyla yargılanan Senatör Leila De Lima bugün tutuklandı.

SENATÖR LEİLA DE LİMA TUTUKLANDI!

 Kendisi, Başkan Duterte‘nin uyuşturucuya karşı açtığı savaşta en sert eleştri ithamları yapan bir senatördü.

 Senatör De Lima tutuklanırken kendi taraftarlarına, Başkana karşı yaptığı sert muhalefetinden dolayı sesini kesmek için kendisini cezaevine koyduklarını ve cezaevinde can güvenliğinin olmadığını söyledi. Ama her şeye rağmen muhalefetini sürdüreceğini ve yılmayacağını söyleyerek, polisler eşliğinde cezaevine gitti.    

Başkanlık Hukuk Müşaviri Salvador Panelo, bugün tutuklanıp cezaevine konan Senatör De Lima için, devamlı medyanın karşısına çıkıp aleyhindeki iddialarla ilgili konuşmalar yaptığını ama bu konuşmaların yapılması gereken asıl yerin mahkeme salonu olduğunu hatırlattı. Ve Senatörün kendi alehindeki iddiaları çürütemediği için bugün cezaevine girdiğini de ekledi.

  Adalet Sekreteri Vitaliano Aguirre, Senatör De Lima‘nın yargılandığı uyuşturucu ticaretiyle alakalı davadan cezaevinde bulunan 8 üst düzey tutuklu ile irtibat kurduğunu, ve Senatör De Lima‘nın bu 8 mahkuma kendisi aleyhindeki ifadeleri değiştirmeleri karşılığında 100 milyon Peso (yaklaşık 2 milyon Dolar) para teklif ettiğini ama mahkumların bu teklifi kabul etmediğini açıkladı. Ve bu olayla ilgili olarak soruşturma başlatacağını ekledi Adalet Sekreteri Aguirre.

kaynak: turmeb.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !