web
statistics

Yeni Bir Uyuşturucu Bulundu Ve Hızla Ölü Sayıları Artıyor

Son zamanlarda sıklıkla görünen ve bir tür uyuşturucu olarak bilinen Fetanil vakaları hızla artıyor. En son Kanada'da geçen perşembe gecesi 13 kişi aşırı dozda Fetanil kullanımı sebebiyle hayatını kaybetti.

Yeni Bir Uyuşturucu Bulundu Ve Hızla Ölü Sayıları Artıyor

Kanada'nın British Columbia Eyalet Adli Tıp Merkezinden yapılan açıklamada, geçen perşembe gecesi 9'u Vancouver kentinde olmak üzere eyalet genelinde 13 şahsın kanun dışı fentanil kullanımı yüzünden yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Vancouver Polis Şefi Adam Palmer ve Belediye Başkanı Gregor Robertson ile öbür yetkililer, düzenledikleri ortak medya toplantısında, uyuşturucu bağımlılığında son aylarda öne çıkan fentanil krizi için ciddi yardıma ihtiyaçları olduğunu duyurdu.

Palmer, kentte bir gecede 9 şahsın aşırı dozda fentanilden ölümüne ilişkin, "Bu vaziyet, insanlıktan uzak bir noktaya geldi." ifadesini kullandı.

Bu durumun korkutucu bir hızla arttığını ve yaşanan krizle baş etmek için ciddi yardıma ihtiyaçları olduğunu belirten Palmer "Bir günde başka bir nedenden ölen 9 şahıs olduğunu hayal edebiliyor musunuz? Bu krizi çözmek için uzun vadeli bir stratejiye ihtiyacımız mevcut. " dedi.

Kentte yalnızca geçen ay 35 şahsın aşırı dozda fentanilden hayatını kaybettiğini aktaran Palmer, bağımlılar için bir tedavi yöntemine gereksinim olduğunu sözlerine ekledi.

FENTANİL NEDİR

İlk defa 1950'lerin başında Belçika'da tıbbi çalışmalar sonucu bulunan fentanil, tıpta morfinden 80 kat, meperidinden 500 kat daha daha kuvvetli bir uyuşturucu olarak biliniyor.

Sadece Vancouver'da bu sene şimdiye kadar aşırı dozda fentanil kullanımından 159 şahıs yaşamını yitirdi.

Polis kayıtlarına göre, British Columbia eyaleti genelinde, Çin'den kanun dışı yollarla getirilen sahte fentanil yüzünden ocak-kasım aylarında 657 şahıs vefat etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !