shopify stats

2 bin 759 Uzman Erbaş, Mezun Oldu.

Foça 7. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı "teröristle mücadele kursu" mezunlarını verdi. Eğitime katılan 2 bin 759 uzman erbaş, düzenlenen törenle mezun oldu.

2 bin 759 Uzman Erbaş, Mezun Oldu.

İzmir’in Foça ilçesindeki, 7. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı'nda düzenlenen “teröristle mücadele kursu” kapsamında: operasyon eğitimi, pusu, baskın, hukuk, insan hakları, arama kurtarama, ilk yardım ve KBRN alanlarında, 4 aydır eğitimine devam eden ve kurslarını başarıyla tamamlamış, mezun olmaya hak kazanmış olan 2 bin 759 uzman erbaş, alayda düzenlenen törenle mezun oldu.

Foça 7. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı'nda ki Tören’de, Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, açılış konuşmasını yaptı.

Tuğgeneral Okyar yaptığı açılış konuşmasında şöyle dedi:

"Tarihte mukaddes vatan toprakları söz konusu olduğunda en olumsuz koşullarda dahi devleşerek dünyanın en büyük güçlerine meydan okuyan Jandarma Genel Komutanlığının emsalleriyle asla mukayese edilemeyecek düzeydeki vatan sevgisinin, erişilmez kahramanlık ruhunun, sarsılmaz mücadele azminin ve asil karakterinin bundan sonra sizlerle daha da yükseleceğine olan inancım tamdır, çünkü mayanız bu vatandır."

Tuğgeneral Okyar’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından, 4 ay süren  "teröristle mücadele kursu" kapsamında girdikleri eğitimlerde üstün başarı göstermiş olan ve eğitimlerini dereceyle bitiren uzman erbaşlara, belgeleri ve ödülleri protokol tarafından takdim edildi.

Uzman erbaşların, yaptıkları tüfekli hareketler gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı. Törende uzman erbaşlar, bir grup göstericinin yakın dövüş teknikleriyle kısa sürede etkisiz hale getirilmesi gösterisi de sundu.

Yapılan törenin ardından, kursiyerler yakınlarıyla buluştu.

Kurslarını tamamlayan uzman erbaşlar terörle mücadele kapsamında Doğu ve Güneydoğu'daki jandarma komando ile jandarma özel harekat birliklerine tayin edildi.

İzmir Foça
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !