shopify stats

Emniyetten Önemli Açıklama, Ehliyet İçin Sağlık Raporu Düzenlemesi

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, son zamanlarda sosyal medyada, ’2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporlarının devlet hastanelerinden 350-400 TL bedelle alınacağına’ dair haberler ve paylaşımlar üzerine bunun gerçek olmadığını bildirdi..

Emniyetten Önemli Açıklama, Ehliyet İçin Sağlık Raporu Düzenlemesi

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sürücü sağlık raporlarının, 'Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine dair Yönetmelik' hükümleri kapsamında, aile hekimliği, devlet hastaneleri veya özel hastanelerden alınmaya devam edileceği ifae edildi. Açıklamada, "Sosyal medyadaki haberler gerçeği yansıtmadığı gibi, bu yönde Genel Müdürlüğümüzce herhangi bir çalışma yapılmamaktadır" denildi..

Sosyal medya üzerinde sıklıkla böyle haberlerin dolaşması hem vatandaşları yanlış bilinçlendirmektedir hem de sıkıntılı yönlendirmelere sokmaktadır. Bu tarz haberlerin çoğunlukla sosyal medyada  gündeme gelmesi sıradan bir olay artık. Her fırsatta insanları yalan yanlış haberlerde kandıran sosyal medya kullanıcılarına çare olarak devletten sıkça duyduğumuz açıklamalar yapılmaktadır. Eğer siz de  ehliyet alma telaşında iseniz, kesinlikle sosyal medyada  payaşılan bu tarz haberlere kulak asmamanızı öneririz. 

 

Ehliyet için sağlık raporu zorunlu mu?

Evet, sağlık raporu almak zorundasınız. Sağlık raporu olmadan ehliyet alamazsınız. Ehliyet yenileme, Ehliyet sınıf ekleyenler, Kayıp-zayi, İlk defa ehliyet alanlar sağlık raporu almak zorundadır.

 
Ehliyet için sağlık raporu nereden alınır?

Bakanlıkça belirtildiği şekliyle aşağıdaki kurum ve kuruluşlardan sağlık raporu alabilirsiniz.
- Bakanlığa ve üniversitelere bağlı sağlık tesisleri
- Aile sağlığı merkezleri(sağlık ocakları)
- Özel hastaneler
- Özel tıp merkezleri
- Özel poliklinik
- Özel muayenehane
Görüldüğü üzere devlet hastanelerinden, aile hekimlerinden alabileceğiniz gibi özel sağlık kuruluşlarına başvuru yaparak da sağlık raporu alabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !