shopify stats

Halep'te Tahliye Otobüsleri Yakıldı

Suriye'nin Halep kentinde tahliye için gelen otobüslere saldırı düzenlendi. Otobüslerden 3'ü kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verilince, tahliyeler durdu.

Halep'te Tahliye Otobüsleri Yakıldı

Suriye basını Halep'te duran tahliye operasyonlarının yeniden başldığını duyurmuştu. Ancak bu açıklamadan kısa bir süre sonra tahliye için Halep'in doğusuna gelen otobüslerden 3'ü kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldığı öğrenildi. Saldırı sonrası tahliyelerin yeniden durdurulduğu medyaya açıklandı.

Halep'te Suriye rejimi ve İran destekli milislerin saldırısı nedeniyle duran tahliye operasyonuna bugün içinde devam etmesi bekleniyordu. otobüslerinin Halep'in doğusuna girmeye başladığı açıklanmıştı. 

Fua ve Kefarya kasabalarında bulunan 1200 sivil ve milisin rejim denetimindeki bölgelere gönderildikçe doğu Halep'te mahsur kalan aynı sayıda kişinin tahliyesine izin verileceği açıklanmıştı.

Suriye rejimi tahliyeler sırasında muhaliflerin çantalarına silah sakladığını, ellerinde tuttuğu esirleri İdlib'e götürmeye çalıştığını duyurmuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !