shopify stats

Kayseri'de Şehit Düşen Askerler Memleketlerine Uğurlandı

Kayseri'de dün sabah saat 08.45'te gerçekleşen terör saldırısında şehit olan 14 askerden 7'si için tören düzenlendi. Şehitler Ay-Yıldızlı Bayraklara sarılı tabutlarla memleketlerine uğurlandı.

Kayseri'de Şehit Düşen Askerler Memleketlerine Uğurlandı

Kayseri'de dün sabah saat 08.45'te çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu otobüsün yanından geçen bomba yüklü bir aracın patlatıldı. Patlamanın sonucunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamaya göre 14 asker şehit düştü 56 kişi ise yaralandı.

Şehit olan 14 askerden 7'si için Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üst Komutanlığında düzenlenen tören düzenlendi. Törenin ardından Şehitlerin, Türk bayrağına sarılı naaşları memleketlerine uğurlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından özgeçmişleri okunan; Şehit Piyade Çavuş Fehmi Barçın, Şehit Piyade Er Yunus Emre Duran, Şehit Piyade Er Serdar Amak, Şehit Sıhhiye Er Hasan İlhan, Şehit İstikam Er Kenan Döngel, Şehit Muhabere Onbaşı Abdulsamet Özen ve Şehit Sıhhiye Er Kamil Tunç için dua edildi.

Törenin ardından şehit Fehmi Barçın'ın naaşı Bursa'ya, şehit Yunus Emre Duran'ın naaşı Kırşehir'e, şehit Serdar Amak'ın naaşı İzmir'e, şehit Hasan İlhan'ın naaşı Denizli'ye, şehit Kenan Döngel'in naaşı Sinop'a, şehit Abdulsamet Özen'in naaşı Kocaeli'ne ve şehit Kamil Tunç'un naaşı ise Afyonkarahisar'a gönderildi.

Kayseri'de ki hain saldırıda şehit düşen diğer 7 askerin naaşları da, otopsi işlemlerinin ardından memleketlerine uğurlanacağı bildirildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !