shopify stats

Kılıçdaroğlu Şehitler Tepesi’nde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve beraberindeki bazı partililerle, 10 Aralık günü terör saldırısının gerçekleştiği Beşiktaş Şehitler Tepesi'ni ziyaret etti. Saldırının olduğu alana karanfil bıraktı.

Kılıçdaroğlu Şehitler Tepesi’nde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve beraberindeki bazı partililerle, 10 Aralık günü terör saldırısının gerçekleştiği Beşiktaş Şehitler Tepesi'ni ziyaret etti. Saldırının olduğu alana karanfil bıraktı.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Muhalefet Lideri şunları kaydetti:

"Terör, bir insanlık suçudur. İnsanlık suçuna karşı hepimizin ortak tavır takınması lazım. Polise sıkılan her kurşun, millete sıkılmış kurşun demektir. Polise yönelik her terör eylemi, millete yönelik terör eylemidir. Çünkü polis bu milletin vicdanıdır. Biz sokaklarda, caddelerde rahat gezelim, akşam evlerimizde rahat uyuyalım diye bize bekleyendir. Bizim güvenliğimizi koruyandır. O nedenle ona yönelik her şiddet millete yönelmiş şiddettir. Hepimiz, terör kimden, nereden, nasıl gelirse gelsin, dik, onurlu duracağız, terör teslim olmayacağız. Güvenlik güçlerimizin arkasında olacağız. Onların moral ve desteğe ihtiyacı var. O desteği sonuna kadar vereceğiz."

Kılıçdaroğlu İstanbul Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret etti.

Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, taziye ziyaretine geldiğini belirterek, “Tekrar buradan bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. İnşallah bir daha bu tür olaylar Türkiye'nin gündemine gelmez." diye konuştu.               

Onların yeri bizim yüreklerimizdedir diyen Kılıçdaroğlu "Tabii ne dersek diyelim sonuçta ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama şunu çok iyi bilsinler, polis arkadaşlarımız onurlarıyla görev yapıyorlar. Onların yeri bizim yüreklerimizdedir." diye konuştu.    ,

Aynı zamanda İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Ayhan Ayan ile birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ziyarette bulundular. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'a taziyelerini ilettiler.

 

 

Kılıçdaroğlu CHP Şehitler Tepesi Beşiktaş Ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !