shopify stats

O ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI MI

Başakşehir Osmangazi İlköğretim Okulu'nda Aydın Erekmen adlı öğretmen sınıfta ki öğrencilerinin ellerine idam ipi vererek fotoğraf çektirip sosyal medya hesabında paylaştı. Öğretmen açığa alındı.

O ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI MI

Başakşehir Osmangazi İlköğretim Okulu'nda Aydın Erekmen adlı öğretmen sınıfta ki öğrencilerinin ellerine idam ipi vererek fotoğraf çektirdi. Öğretmen açığa alındı. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen hakkında ayrıca soruşturma başlattı.

Aydın Erekmen, ilkokul öğrencilerinin eline "idam ipi" vermiş ve çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabından, 'Ya devlet başa, ya kuzgun leşe, adalet istiyoruz!' sözleriyle paylaşmıştı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM bütçe görüşmeleri sırasında Öğretmen Aydın Erekmen'in yaptığı bu paylaşımını hatırlatarak Bakan Müezzinoğlu'na öğretmen ile igili bir soruşturma açılıp açılmadığını sormuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenli Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, soruşturmayı doğruladı. ve "İstanbul Başakşehir'deki bir okuldaki bir öğretmenin 10-12 yaşlarındaki çocuklara yaptığı uygulamayı kesinlikle kınıyoruz" dedi.

Konu ile ilgili TBMM'de soru önergesi veren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel şu açıklamayı yaptı:

"Son günlerde siyasetin dilindeki keskinleşme, sürekli intikam ve idam söylemlerinin siyasetin diline çokça yerleşmiş olması, bu konularda kendilerini iktidara göstermek, varlıklarını farkettirmek ve iktidarın gözüne girmek isteyen bir takım fırsatçıları ve ruh hastalarını bu tip davranışlara itebiliyor. Öğrencilerin eline idam ipi verilmesi, silah verilmesi, silahla atış talimi görüntüleri, bunlar kabul edilebilecek şeyler değil. Çocukların psikolojisi açısından da toplumsal barış açısından da son derece sorunlu görüntüler."

Konu ile ilgili uzmanlar: "Yaşanan olaydaki öğretmenin düşüncesi ve davranışı şiddet içermektedir ve son derece ürperticidir. Şiddete karşı çözüm üretebilme becerisini geliştirme yerine, nefreti arttırmaya ilişkin yapılan eylemler, ifade edilen söylemler çocukların gelişimini olumsuz etkiler. Çocukların şiddet içeren görüntülerinin sosyal medya üzerinden, ailelerinin izni de olmaksızın ve belki haberi olmaksınız paylaşılması çocuk haklarına doğrudan bir saldırı niteliğindedir. Hem de çocukları, kendi bilişsel ve sosyal gelişimlerinin çok ötesinde olan bir konu hakkında hedef haline getirme potansiyeline sahiptir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !