shopify stats

PROVAKATÖRLER İZMİR’DE SAHADALAR!

PROVAKATÖRLER İZMİR’DE SAHADALAR!

İzmir’de bir grup, şehir genelinde, referandum konusu olan anayasasa değişikliği metnini, saptırılmış ve manipule edilmiş ve bir çok yalanlarla dolu bir şekilde, kanun ve yasalara aykırı durumları olacakmış gibi göstermeyi amaçlayan broşürler dağıtıyorlar.

Üçer kişilik gruplar halinde ev ev dolaşarak, yalan ve algı oluşturmaya yönelik bu çalışmanın arkasında, CHP ile birlikte hareket eden FETÖ unsurlarının olduğu tahmin ediliyor. Sadece tahmin ve suçlamalarla dolu broşürleri, yayın ilkeleri gibi bir kurala takılmadan, illegal yöntemlerle yaymaya çalışan ve vatandaşları rahatsız eden gruplar, şehirde tepki topluyor.

İzmir’den haber ajansımızı arayan vatandaşlar, her önüne gelen yayın ve dağıtım yapabilir mi, terör örgütlerine zemin hazırlamak için kara propaganda yapan bu kimseler, hiç bir kurala uymak zorunda değil mi? Bizi rahatsız etmeleri ve açıkça yalan bilgiler yaymaları sıradan bir eylem mi? sorularını sordular.

Broşürlerin içinde, ”Camiye, kışlaya ve okula siyaset girecek, çatışma ve terör artacak, hizmet gelmeyecek, kriz, iflaslar ve yoksullukla birlikte çöküş gelecek, can ve mal güvenliği kalmayacak” gibi iddialar seslendirilerek, ”hayır” verildiği zaman ise nelerin olacağı belirtilmiyor.

Yetkilileri, bu karanlık gruplara karşı, tedbirli olması ve olası kışkırtma ve kaos oluşturma çabalarına fırsat vermemeleri konusunda uyarıyoruz.

Mahmut Cetin / TÜRMEB

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !