shopify stats

Saldırının bilinmeyen görüntüleri ortaya çıktı

12 Aralık 2016 Cumartesi günü Beşiktaş - Bursaspor maçının ardından Vodafone Arena'nın hemen yanında saat 22.29’da çevik kuvvet polislerini hedef alan iki ayrı bombalı saldırıda, 36'sı emniyet mensubu, sekizi sivil 44 kişi şehit olmuştu. 166 kişi de yaralanmıştı. Saldırıyı, terör örgütü PKK üstlenmişti.

Saldırının bilinmeyen görüntüleri ortaya çıktı

Hain terör saldırısından 2 gün önce ve saldırı gecesi teröristlerin araçları ile yaptıkları keşifle ilgili görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde olaydan önce araçtan inen sır kadının görüntüleri de bulunmakta. Görüntülere göre olay şöyle gerçekleşti: 
6 Aralık 2016’da Tufan Beyhan isimli kişi saldırıda kullanılan aracı satın alıyor. Tufan Beyhan otomobil kullanmayı bilmiyor. Otomobili satın aldığı kişiden kendisini Bağcılar’a bırakmasını istiyor. 10 Aralık tarihine kadar araba ortada görülmüyor.

 Araca bombayı bu sürede yüklendiği sanılıyor. Araba 10 Aralık’ta Vatan Caddesi’nde ortaya çıkıyor. Aracın önünde 2 erkek arkada ise 1 kadın olduğu görülüyor. Keşif sırasında aracı kullananın Kadri Kılıç olduğu belirlendi.

Teröristlerin 2 defa stat etrafında keşif yaptıkları belirleniyor. Olay günü araç Vatan Caddesi’nden Eminönü’ne oradan Karaköy’e geçiyor. Sahilden giden araç saat 14.56’da Dolmabahçe’de stadın yanına geliyor saat 20.10’a kadar keşif yapıyorlar. Bu saatte Taşkışla’da bir hamburger restoranının önünde aracı park ediyorlar. 

A Haber’de yayınlanan görüntüye göre kadın araçtan iniyor, Maçka Parkı’na doğru ilerliyor ve karanlıkta kayboluyor. Araçta kalan 2 erkek terörist saat 21.00 sularında aracı Maçka Parkı’nın üstünde stadı tepeden gören kafelerin önüne park ediyorlar. Teröristlerin buradan stat etrafındaki polisleri gözledikleri tahmin ediliyor. Gece olmasına rağmen stadın ışıklarının teröristlerin polisleri rahatça görmesini sağladığı sanılıyor. Saat 22.23’de araçtan bombacı terörist iniyor. Aracı kullanan terörist yaklaşık 6 dakika sonra aracı polislerin yanında patlatıyor. Yürüyen terörist ise patlama sesini duyunca koşmaya başlıyor. Polislerin dikkatini çekiyor. Polislerin yanına yaklaşmasını bekliyor ve sol eli ile bombanın pimini çekip kendisini havaya uçuruyor. Bu sırada 5 polis şehit oluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !