shopify stats

ŞEHİT SAYISI 44'e YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, cumartesi gecesi yaşanan Beşiktaş'taki patlamalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 44'e yükseldiğini açıkladı. Akdağ, 'Şehitlerin 36'sı polis, 8'inin sivil olduğunu' söyledi.

ŞEHİT SAYISI 44'e YÜKSELDİ

İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena yakınında iki patlama meydana gelmişti. Patlama sonrası gelen haberlere göre; patlamalarda  36'sı polis 8'i sivil, 44 kişi şehit oldu.  Saldırılar nedeniyle yaralananların sayısı ise 155 olarak açıklandı.

Patlamalarla ilgili açılma, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi.  Soylu, "Dün akşamki saldırıda şahadete erişmiş vatan evlatlarımız 44 oldu. 8'i sivil vatandaşımız, 36 polis memurumuz şehit oldu. 155 vatandaşımız hastanelerde tedavi görüyor. Gözaltına alınanların sayısı 13'e çıktı. Saldırı PKK'yı işaret ediyor" dedi.

Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, "Türkiye, PKK, DEAŞ ve FETÖ örgütlerinin hedef alanında bulunmaktadır. Güvenlik kuvvetlerimiz 24 saat tedbir almak, vatandaşımızın huzur ve güveni için çalışmak için çaba sarf ediyor. Bu konuda elbette ki gerek DEAŞ'ın, gerek PKK'nın, gerek de FETÖ'nün bu süreçte Türkiye'nin bu huzurunu ve istikrarını bozmak için çabası var. Buna dair istihbaratlar değerlendirilmekte ve tedbir alınmaktadır" ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANI: 14'Ü YOĞUN BAKIMDA 155 YARALI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ da yaptığı açıklamada, "Üstün gayret gösteren bütün sağlık camiasına teşekkür ediyorum. 155 yaralımız hastanemizde. 14'ü yoğun bakımda, 5'i ameliyatta" diye konuştu.

 
 
44 Şehit polis pkk patlama soylu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !