web
statistics

Bir Günde Bitlis, Tunceli ve Elazığ’da Konferanslar Verdi!

Türkiye’nin En Çok Koşturan Milletvekili Metin Külünk, Bir Günde Bitlis, Tunceli ve Elazığ’da Konferanslar Verdi!

Bir Günde Bitlis, Tunceli ve Elazığ’da Konferanslar Verdi!

Türkiye’nin En çok Koşturan, Yorulmak bilmeyen, Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk 26.02.2017 pazar günü aynı gün içinde Bitlis, Tunceli ve son olarak Elazığ’da Konferanslar vererek bir rekora imza attı.

İlk olarak Bingöl’de İlim Yayma Cemiyeti’nin açtığı yurdu ziyaret ederek Oradaki öğrencilerle ve halkla buluşan Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk Yurdun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek “İnşaallah bu gayretler İnsanlığın yükselişine vesiledir” dedi.

Konuşmasının ardından Tunceliye geçen Ak parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Birlik Vakfı Tunceli Şubesince Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün salonunda düzenlenen “Yeni Türkiye ve Cumhurbaşkanlığı Konferansı” programında halkla buluştu.

Halkın yoğun katılım gösterdiği proğramda AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk partisinin Türkiye’nin birlik ve beraberliği, gelişmesi, kalkınması ve refahı için çalıştığını söyledi.

Bu yüzyılda Rusya, Çin ve Avrupa Birliği’nin sorunlar yaşayacağına işaret eden Külünk, “Önümüzdeki yüzyılda da dünya, Avrupa Birliği ve Rusya’nın parçalanmışlığını ve çökmüşlüğünü, Çin’in kendi içinde ciddi kırılmalar yaşayarak, birçok kırılmaların sonucunu görebileceğini konuşurken, dünyanın en önemli stratejistleri, önümüzdeki yüzyılda bütün bu denklemin içerisinde Türkiye’nin bir merkez güç olarak dünyanın en güçlü yükselen ülkesi olacağını ifade ediyor. Tarih yeniden yapılıyor, bu tarih yapılırken bu topraklarda biz güçlü bir şekilde var olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin milli bağımsızlık projelerini hayata geçirme noktasında geciktirildiğini, ülkenin 50-60 yıl kayıp yaşadığını ifade eden Külünk, şunları kaydetti:

“Peki o 50- 60 yıla ne sığdı? Ben söyleyeyim size. 65 hükümet sığdı. Ortalama her 1,5 yıla bir hükümet. Ne sığdı? Ortalama 4 darbe sığdı. 15 Temmuz, bir işgal girişimidir. 15 Temmuz, hepimizin bağımsız olmasından onur duyduğumuz devletimizin işgal edilerek, çökertilip, teslim alınıp sömürgeleştirme kalkışmasıdır. FETÖ küresel güçlerin ajanı bir örgüttür. FETÖ asla ve asla Horasan erlerinden, Ehlibeyt çizgisinden, Kerbela’dan, Hazreti Ali’den, Hazreti Fatıma-tüz-Zehra anamızdan, Ehlibeyt sevgisinden beslenmez. FETÖ Atlantik ötesinin, FETÖ okyanusun ortasındaki ülkelerin istihbarat örgütlerinin kontrolünde, bu milletin Türk devletini çökertmek üzere bu toprakların bağrına saplanmış bir hançerdir.

Bu örgütün 15 Temmuz akşamı kalkışması da bir darbe değildir. Bu örgütün 15 Temmuz gecesi kalkışması bir işgal girişimidir.”

Külünk, FETÖ’nün doğrudan amacının yeni Türkiye olduğuna dikkati çekerek, “Bu örgüt, şimdi 15 Temmuz’da referandumda ‘Hayır’ çıkması için niçin uğraşıyor, biliyor musunuz?” diye sordu.

Külünk, sözlerini şöyle tamamladı:

“AK Parti’yi çökertmek, Türkiye’yi siyasal anlamda istikrarsızlaştırmak, Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’yi Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ne tutsak etmek, istikrarsızlık üzerinden Türkiye’yi yönetilemez hale getirmek. 16 Nisan’daki ‘Hayır’ kampanyasının akıl merkezi Türkiye’de değildir. Akıl merkezi 15 Temmuz’u kim dayattıysa aynı yer. Bu işgalci örgüt üzerinden ‘Hayır’ı örgütleyerek Türkiye’yi de stabil hale getirmek istiyor.”

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda Vali Kaymak, Külünk’e Hazreti Ali’nin kılıcı Zülfikar’ın replikasını hediye etti.

‪Tunceli’de Valilik ve Ak Parti İl Teşkilatı ziyaretleride gerçekleştiren Metin Külünk Şehrin sorunları ve çalışmalar hakkında bilgi edindi.

Tunceli Proğramı ve ziyaretlerinin ardından son olarak Elazığ’a geçen Metin Külünk, Elazığ’da Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonunun öncülüğünde yine yoğun bir katılımın olduğu “Yeni Türkiye ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi” konferansı verdi. 

Elazığ’da da Halkın ve Gençlerin yoğun sevgisi ile karşılaşan Ak Parti Milletvekili Metin Külünk Bir günde 3 vilayette verdiği konferans ve ziyaretlerle Halkın büyük takdirini topladı.

Bingöl, Tunceli ve Elazığ’daki Konferans ve ziyaretlerden sonra bir rekora imza atan Türkiye’nin en çok koşturan, Çalışkan Milletvekili Metin Külünk Tarifeli uçakla istanbula dönerken yorgunluğu gözlerinden okunuyordu.


.

kaynak: turmeb.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !