shopify stats

Çavuşoğlu: Sende git dağa!

Bakan Çavuşoğlu: Avrupa Parlamento’su içinde, PKK’ya sempati duyan parlamenterler ve siyasi gruplar var. Neden? ‘Aynı ideolojiyi savunuyoruz.’ Sizin ideolojiniz batsın. O ideoloji terörü gerektiriyorsa, sen de git dağa” dedi.

Çavuşoğlu: Sende git dağa!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Böyle acımasız, insanlık dışı saldırıda bulunan bir örgütün destek bulmaması gerekiyor.Avrupa Parlamento’su içinde, PKK’ya sempati duyan parlamenterler ve siyasi gruplar var. Neden? ‘Aynı ideolojiyi savunuyoruz.’ Sizin ideolojiniz batsın. O ideoloji terörü gerektiriyorsa, sen de git dağa” diyerek PKK'nın Avrupa'da kendisine yandaş ve sempatizan bulmasına tepki gösterdi.

Çekya Dışişleri Bakanı ile ortak basın toplantısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Resmi Konutu’nda Çekya Dışişleri Bakanı Lubomir Zaoralek ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Zaoralek'in bu ziyaretinin İstanbul Beşiktaş'ta 44 kişinin şehit olduğu hain saldırıdan hemen sonra gerçekleşmesinin de Türkiye ile Çekya'nın terörle mücadele konusundaki dayanışmasının bir göstergesi olduğunu ifade etti. Ayrıca Mevlüt Çavuşoğlu, Çekya’nın, Türkiye Cumhuriyeti'nin terörle mücadelesine desteğini her zaman gördüklerini dile getirdi.

Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu'nun Çek üyesi Tomas Zdechovsky'un Beşiktaş'ta ki terör saldırısı sonrası yaptığı paylasşımları unutmadı. AB üyesi Tomas Zdechovsky’nin İstanbul’da 44 kişinin şehit olduğu saldırının ardından sosyal medya üzerinden “PKK ve DEAŞ’a daha fazla hoşgörüye hayır” ifadesini kullanarak, bu örgütlerin AP’deki faaliyetlerine yasak getirilmesini istediğini hatırlattı ve teşekkürlerini iletti.

Demokrasinin merkezi kabul edilen AP’de ve aynı şekilde AB ülkelerinde PKK’nın rahatça faaliyetlerini gösterdiğini söyleyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

“Böyle acımasız saldırıda bulunan bir örgütün destek bulmaması gerekiyor. Tomas şuna da vurgu yapıyor. AP içinde PKK’ya sempati duyan parlamenterler ve siyasi gruplar var. Neden? ‘Aynı ideolojiyi savunuyoruz’. Sizin ideolojiniz batsın. Aynı ideolojiyi savunuyorsanız, o ideoloji terörü gerektiriyorsa, sen de git dağa. Ne işin var parlamentoda. Niye siyaset yapıyorsun? Siyaset yapanlarla teröristler arasında fark olmalı.

Mevlüt Çavuşoğlu Lubomir Zaoralek AP PKK Çekya AB Terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !