shopify stats

Erdoğan'dan, BM'ye Telefon

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in yeni Genel Sekreteri Guterre​s'i arayarak yeni görevinden dolayı tebrik etti. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun Halep için acil toplanması gerektiğini söyledi.

Erdoğan'dan, BM'ye Telefon

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in yeni Genel Sekreteri Guterre​s'i arayarak BM Genel Kurulu'nun Halep için acil toplanması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının aktardığı bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği görevini, yemin ederek üstlenen Antonio Guterres ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, Antonio Guterres'i yeni görevinden dolayı tebrik eden ve başarı dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halep'te yaşananlar karşısında Birleşmiş Milletler'in harekete geçmesi gerektiğinin altını çizdi.

BM Genel Sekreteri ile görüşmesinde Halep konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esad Rejimi'nin, Halepte yürüttüğü vahşet ile ilgili Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun olağanüstü toplanması gerektiğini kaydetti.

Erdoğan: Halep'de ki ortamın mutlaka rahatlatılması lazım.

Guterres ile Halep'teki insanlık dramını da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şam rejiminin ve destekçilerinin Halep'te yürüttükleri vahşetin tüm dünyayı dehşete düşürdüğüne dikkati çekti, kentteki ortamın mutlaka rahatlatılması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'nin bunu sağlamaya yoğunlaştığını belirten Erdoğan, bu çerçevede kısmi bir ateşkes üzerinde mutabakat sağlandığını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sivillerin ve muhaliflerin tahliyesine yönelik çabaların yoğunlaştırıldığını, bilahare de bölgeye insani yardımların ulaştırılmasına odaklanılacağını vurguladı.

Guterres: Uluslararası toplumun bu drama seyirci kalmamalı.

Halep'te yaşananlar karşısında Birleşmiş Milletler'in harekete geçmesinin önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili olarak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun olağanüstü toplanmasını beklediklerini belirtti.

Guterres'in ise Suriye ve Irak'tan gelen mülteciler konusunda yaptıklarıyla tüm dünyada takdir toplayan Türkiye'nin Halep meselesindeki duyarlılığına katıldığını ifade ederek, uluslararası toplumun bu drama seyirci kalmaması gerektiğini söylediği öğrenildi.

Erdoğan Guterres Halep Esad BM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !