shopify stats

MÜSLÜMAN TÜRKLERİN OYUNU İSTEMİYORUM!

Partij van de Arbeid (PvdA) (İşçi Partisi) Milletvekil Keklik Yücel, ‘Medeni Kanunun Kazanımları’ adlı konferansta kısa konuşma yaptı. Keklik kısa konuşmasında, Türkiye’de gerçekleşecek Referandum seçimlerinde ‘hayır’ denilmesi için propaganda yaptı.

MÜSLÜMAN TÜRKLERİN OYUNU İSTEMİYORUM!

Hollanda’nın Rotterdam kentinde, Hollanda Laik Sosyal-Demokratlar Derneği’nin düzenlemiş olduğu ‘Medeni Kanunun Kazanımları’ konferansa, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Metin Feyzioğlu ve İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan konuşmacı olarak katıldı. Feyzioğlu’nun isteği üzere kısa bir konuşma yapan Hollanda Milletvekili Keklik Yücel, Türkiye’de gerçekleşecek olan Referandum seçimlerinde ‘HAYIR’ denmesi için probaganda yaptı.

“Hollanda Milletvekili olarak, Türkiye’nin iç işlerine karışmış olmuyor musunuz ‘hayır’ probagandası yapmakla” sorusu üzere, Keklik,”Sosyal demokratların tüm dünyadaki insan haklarının düzgün işlemesi için sürekli canla başla çalışan siyasetçilerdir. Bu yüzden yürekten bütün diktatörlere ‘hayır’ diyorum,” dedi.

KEKLİK YÜCEL: “CAMİLERE EŞCENSEL BAYRAKLARI ASILSIN”
Keklik konuşmasının devamında soruları yanıtlıyarak, cami cemaatlerinin yolarını istemediğini belirtti. Keklik, “Camilerde eşcinsel bayrağı asılsa nasıl güzel bir adım olur özgürlükler adına,” dedi. “Bu düşünceyle Türklerden ve müslümanlardan oy alacağınızı düşünüyor musunuz” sorusuna, Keklik,” ben laik sosyal demokratik bir siyasetin yolunu çiziyorum. Ve eğer benim gibi özgürlüklere, eşitlik haklara inanmıyan kişilerin oyunu zaten istemiyorum. Onları temsil edemem, etmekte istemem,” şeklinde konuştu

Gül Bilen
Turmeb/Holland
kaynak: turmeb.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !