shopify stats

Mehmet Demirkol: Lider, Hakediyor.

Usta yorumcu Mehmet Demirkol, Başakşehir'le Trabzonspor arasında oynanan ve 1-0 ev sahibinin üstünlüğüyle biten mücadelenin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Mehmet Demirkol: Lider, Hakediyor.

Usta yorumcu Mehmet Demirkol, Başakşehir'le Trabzonspor arasında oynanan ve 1-0 ev sahibinin üstünlüğüyle biten mücadelenin ardından değerlendirmelerde bulundu. 

Başakşehir'in en iyi durumunda olmadığına dikkat çeken Mehmet Demirkol, Emre Belözoğlu'nun, takımı için önemine değindi. Herşeye rağmen konuk ekibin puan çıkartabileceğini ifade eden Demirkol, "asıl konu Trabzonspor'un çoğu maçta rakibin oyununa uyum sağlaması" dedi.

Usta yorumcu, yılın süpriz takımı Başakşehir'in de hakkını vererek, "Tempoları istenen seviyede olmasa da her seferinde oyuna karakter veren onlar oluyor. Bu, hak edilmiş bir zirvedir" dedi.

 

İşte Mehmet Demirkol'un Yorumları:

Lider, en iyi durumunda değil.

"Başakşehir en iyi durumunda değil. Erken açılan sezon onları bu aylarda biraz geri düşürecekti. Art arda gelen beraberlikler ve dünkü oyun da bunun göstergesi. İstedikleri, alıştırdıkları tempoda değiller. Zaten Trabzonspor eleştirisini de bu çerçeveden yapmak lazım."

Emre’nin 90 dakika sahada kalamayacağı düşünüldü.

"Oyunu sadece rakibin orta sahasında yapacağı pas hatalarından baskın çıkarmak üzerine planlamıştı Ersun Yanal. Ancak görece düşük tempolu rakibi hataya zorlamadan bunu yapmak zor. Emre’ye çok rahat oyun kurdurdular. Hep markajdan kaçmayı başardı. Mehmet Ekici’yle oyunu yönlendirmek yerine ondan bir savunmacı orta saha çıkarmaya çalışmanın sonucu bu.
Belki Yanal, Emre’nin 90 dakika sahada kalamayacağını düşündü ve o çıkana kadar idare etmeye çalıştı. Ancak Emre 90 dakika oyunda kalınca planın biraz da olsa yürümesi şansa kaldı. İlk yarıda 4 kez net gol pozisyonuna girdiler. Emre, Mossoro, Visca üçlüsünü kontrol edemediler. Bunda Batdal’ın son derece kafa karıştırıcı oyununun da rolü büyük."

Konuk ekibin son 15 dakikada 1 puan çıkarması mümkündü.

"Ve Başakşehir’in kendi alıştığı ritmimde olmamasına rağmen maça ruhunu onlar verdi. Tabii Mossoro sakatlanıp çıkana kadar. Emre’nin çıkmasıyla orta sahayı ele geçirmeyi amaçlayan Trabzonspor orta sahada geçişlerin vazgeçilmezi Mossoro’nun yerini Holmen’e bırakmasıyla biraz olsun istediği oyuna yaklaştı. Topu ve oyunu rakip alana taşıdı. Ekici’yle gole de yaklaştı. Son 15 dakikadaki oyundan 1 puan çıkarmaları da mümkündü. Ancak konu o değil. Konu Trabzonnpor’un maçların büyük çoğunluğunda rakibin oyununa uyum sağlamaya çalışması. Bu kabul edilemez. Başakşehir ise ne kadar övünse azdır. Tempoları istenen seviyede olmasa da her seferinde oyuna karakter veren onlar oluyor. Bu, hak edilmiş bir zirve."

Mehmet Demirkol Başakşehir Trabzonspor Lider Zirve
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !