shopify stats

Mustafa Reşit Akçay'ın Zürih maçı sonrası açıklamaları...

Mustafa Reşit Akçay, rakibin özellikle ikinci yarıda risk almasının kendilerine galibiyeti getirdiğini söyledi. Soyunma odasına giremediğini belirten Akçay, "Sulu gözlü bir adamım. Odadan kaçtım." şeklinde konuştu.

Mustafa Reşit Akçay'ın Zürih maçı sonrası açıklamaları...

UEFA Avrupa Ligi L Grubu’ndaki son maçında Zürih’i 2-0 yenen ve lider olarak bir üst tura çıkan Osmanlıspor’un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, rakibin özellikle ikinci yarıda risk almasının kendilerine galibiyeti getirdiğini söyledi. Soyunma odasına giremediğini belirten Akçay, "Sulu gözlü bir adamım. Odadan kaçtım." şeklinde konuştu.

Karşılaşma sonrasında basın toplantısına katıla Akçay, zor bir müsabaka olduğuna dikkati çekerek, "İlk yarı özellikle rakibin ikinci toplara bizden daha önce hamle yaparak alması, organize olmamızı zorlaştırdı. Savunma üzerinde baskı oluşturdu. İkinci yarı yüzde 80 oranında topu kaparak üstünlüğü elimize aldık. Rakibimiz ikinci yarıda risk aldı. Biz de 2-0’ı bularak maçın son bölümünde rahatladık." diye konuştu.

Maçın değerlendirmesini ardından sorulara cevap veren Akçay, başarısının sorulması üzerine, şu cevabı verdi:

"İnsanların mayasında kendini sevmesi ve beğenmesi vardır. İnsan yaşlandıkça, bunu yansıtan nezaketen olumlu tavırlardan vazgeçmesi beklenir. İçimizden ağır bir şekilde sevinsek de elde ettiklerimizi yumuşak ve sevgi ile paylaşmak en doğrusu. Bu başarı bir lütuftur. Avrupa’da kariyer yüksek oldu. Çok mutluyum."

Grup maçları sonrasında daha güçlü takımlarla karşı karşıya geleceklerini anlatan Akçay, "İnşallah kendimize bir şeyler katacağımız takımlarla karşılaşmak en büyük beklentimiz. Bundan bir tecrübe edineceğiz." ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, elde ettikleri başarının ardından soyunma odasına giremediğini belirterek, "Sulu gözlü bir adamım. Odadan kaçtım." şeklinde konuştu. Devre arasında transfer yapabilmek için uğraşacaklarını anlatan Akçay, şunları söyledi:

"Transfer konusunda umarım iyi şeyler olur. Ligi bitmiş Kuzey Avrupa ve Brezilya var. Kiralama sistemi ile farklı oyuncular mevcut. Yönetim ile konuşuyoruz. Kulübün şartlarına ve vizyonuna uygun arayış içindeyiz. Kolay bir iş değil. Bu devrede karşınıza çıkan oyuncular sorunlu oyuncular. Transfer yapmak yerine size yararlı olacak aç ve arzulu oyuncular üzerinde durmak doğru olacak."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !