shopify stats

Doğu Anadolu'da Şiddetli Kar Yağışı

Doğu Anadolu Bölgesinde meydana gelen şiddetli kar yağışı yolları kapattı. Ağrı, Erzurum ve Bayburt bölgesinde karyolaları ekipleri yoğun şekilde çalışmalar başlattı. Yoğun kar yağışı sebebiyle trafik olumsuz etkilenirken vatandaşlar yol kenarı yada dinlenme tesislerinde yağışın azalmasını bekliyor.

Doğu Anadolu'da Şiddetli Kar Yağışı

Doğu Anadolu kar yağışına teslim oldu. Ağrı, Erzurum ve Bayburt yolları kapandı. Karayolları ekipleri yoğun çalışmalar ile yolları ulaşıma açmaya çalışırken kar yağışı da aralıklı olarak devam ediyor. Erzurum ve etraf illerde menfi hava koşulları yüzünden ulaşımda aksamalar yaşandı. Kentteki kar yağışı ve tipi yüzünden bazı araçlar yan yattı, bazıları ise yolda kaydıkları için ilerlemekte güçlük çekti.

Kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Erzurum-Ağrı- Iğdır Karayolu, ekiplerin 5 saatlik çalışmasıyla yeniden ulaşıma açıldı. Doğu Anadolu bölgesinde etkili olan kar yağışı sebebiyle Erzurum- Bayburt karayolu Kop Dağı mevkiinde trafik ulaşıma kapandı. Tır ve kamyonların kar ve tipi yüzünden ilerleyemediği yolda, karayolları ve jandarma ekipleri, ulaşımın normale dönmesi için yoğun çaba gösterdi.

 

İş makinesi desteğindeki karayolları ekipleri yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Yolların ulaşıma kapanması yüzünden bir çok vasıta sürücüsü, yol kenarında ya da dinlenme tesislerinde ulaşımın normale dönmesini bekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2018 Haber Hastası Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
Vekil Yıldız’a Urfa Halkından Büyük İlgi!
10 Yıl Sonra Yakalandı !
10 Yıl Sonra Yakalandı !